Береза

Береза (лат. Bétula) — рід листопадних дерев та кущів родини Березові (Betulaceae) з гладенькою білою корою, при основі стовбура кора чорно-сіра, глибокотріщинувата. Загальна кількість видів — близько 60
Березові бруньки й листки використовують як сечогінний і жовчогінний засіб. Бруньки рекомендують при пролежнях, подразненнях і ерозіях шкіри, а зовні — при ревматизмі, як ранозагоювальний засіб, внутрішньо — при простуді, хворобах і спазмах шлунка, при туберкульозі, гастриті, гострих і хронічних екземах. Бруньки берези містять ефірні олії, сапонін, глюкозу, смолу, бетулоретинову кислоту, а листки — антоціани, кумарини, флаваноли, сапоніни, ефірну олію, смолу, каротин, вітамін С.
Березовий дьоготь, який одержують шляхом перегонки з березової кори — бересту, застосовують як ранозагоювальний засіб і для лікування хвороб шкіри, опіків, корости, лишаїв. З нього добувають також березову ефірну олію, яку використовують як глистогінний засіб. Таблетки активованого вугілля вживають при отруєннях, бактеріальних токсикозах і метеоризмі.
.

ЦІКАВІ ФАКТИ

  • Вчені нарахували близько 65 видів беріз. Ці світлі, нарядні, витончені дерева змогли пристосуватися до суворих умов півночі і високогір'я. Корковий шар, береста, захищають стовбури дерев. Березова смола зберігає бруньки і молоді пагони від холоду й сухості.
  • З берези почався Невський проспект у Санкт-Петербурзі. На місці Адміралтейського саду було посаджено 4 ряди беріз, і це поклало початок магістралі.
  •  Береза ​​є одним з 22 дерев, що входять в кельтський гороскоп друїдів.
  • В українському та чеському календарях ім'ям берези названо місяць березень.
  • У радянські роки в РСФСР словом "Берізка" називали мережа валютних магазинів, що з'явилися в 1964.
  • Наприкінці XX століття в СРСР і Росії існував двоколірний камуфляж «берізка»

Немає коментарів:

Дописати коментар